COUNTRY BÁL


Pozývame Vás zažiť nefalšovanú Country night 3.6.2023 od 19:00hod. do Kultúrneho domu v Trenčianskom Jastrabí. 

Do tanca zahrá kapela Prospektori, tanečná skupina Maryland oslavuje svoje 30.narodeniny takže o tanec nebude núdza a Johnny Cash show to rozbalí tak ako je jeho zvykom

Hladný ani smädný tiež neostanete. Happy Amigos sa postará o tie najlepšie mexické špeciality.


Predpredaj vstupeniek spustený!

Cena predpredaj: 15 Eur

Predaj je:

- priamo na Ranči Santána 

- v street food predajni Happy Amigos na mierovom námestí v Trenčíne

- v Kultúrno-informačnom centre Trenčín

- ONLINE cez tlačidlo nižšie prostredníctvom visit.trencin.sk

Miesto konania ZMENENÉ! Country night bude z technických príčin premiestnená do Kultúrneho domu v Trenčianskom Jastrabí.


Predstavujeme Vám hostí večera:

PROSPEKTORI

Počas Country night nás bude sprevádzať kapela Prospektori.Prospektori čerpajú z tradičnej americkej country hudby. Ich vystúpenia sú radostnou oslavou hudby starých dobrých časov, ktorá stále disponuje neuveriteľnou silou potešiť divákov. Repertoár skupiny Prospektori pozostáva z obľúbených amerických štandardov spievaných v angličtine, obľúbené hity českých kapiel ako Zelenáči, Plavci alebo Michal Tučný a vlastných originálov. Skupinu vedie spevák a gitarista Ľuboš Beňa zo Skalice.

www.facebook.com/prospektori/

https://youtu.be/wMLGxY_OYsIwww.lubosbena.sk/prospektori/

https://soundcloud.com/prospektori 


ROBERT ŠIMEK alias JOHNNY CASH SHOW REVIVAL

Robert Šimek začal hrať na gitare keď mal 14 rokov. Súčasne pri počúvaní LP-platní z bohatej zbierky svojho otca stále viac a viac podliehal čaru basbarytónu Johnnyho Casha. Stovky hodín potom trávil počúvaním a svedomitým štúdiom Cashových pesničiek snahou o čo najvernejšie napodobenie jeho hlasu, vokálneho prejavu, frázovania i celkového image.Keď sa na jeseň 1991 vydal s prvou zostavou svojej sprievodnej skupiny Johnny Cash Revival Band na cestu k poslucháčom, bol už dobre "vyzbrojený" niekoľkými desiatkami revivalových verzii Cashových piesní. Rýchlo zaujal publikum na Slovensku i v Rakúsku - od tej doby je v tamojších country kluboch a na festivaloch častým hosťom a niekoľkokrát sa objavil na televíznej obrazovke. Svoj cashovský image podčiarkol Robert Šimek aj dvoma koncertami v prísne strážných slovenských žalároch v Železovciach /1994/ a Leopoldove /1997/ , podobne ako pred rokmi spieval Johnny Cash trestancom za mrežami vo Folsome, San Quintine a ďalších väzniciach.V roku 1996 sa Robert Šimek po prvý raz predstavil českým priaznivcom prostredníctvom medailónika v televíznom programe Country Express Praha - Nashville. Potom sa už dostal do opatery agentúry Western Man, vďaka ktorej nasledovali vystúpenia v prestížnom country klube C15 v Prahe, na festivale Wells Frago a nakoniec i práca na platni v nahrávacom štúdiu.

https://www.youtube.com/watch?v=heiVYYDuqC8TANEČNÁ SKUPINA MARYLAND

Spor o to, kto ako prvý tancoval country tance sa tiahne storočiami. Nepopierateľné je, že ľudové tance (country dances) rôznych európskych národov sa navzájom ovplyvňovali, získavali a strácali na popularite, až kým ich koncom 19-teho storočia definitívne nevytlačili párové tance, najmä valčík a polka. Až v druhej polovici 20-teho storočia sa znovu prehĺbil záujem o ne a to aj vďaka prenikaniu americkej country hudby a tancov do Európy. V 30-tych rokoch 20-teho storočia v Amerike vzniká moderný Square dance, ktorý využíva napovedanie figúr. Tance tu nemajú ustálenú podobu a tvorí ich caller svojou fantáziou a kombinačnými schopnosťami. V Line dance tancuje každý za seba v radoch na modernú country hudbu viac či menej náročnú kombináciu tanečných krokov. 

A ako najlepšie spoznáte country tance? Pridajte sa a zatancujte si niektorí z nich s tanečnou skupinou Maryland z Trenčína, ktorá oslavuje svoje 30. výročie. Príďte si pripiť na ich zdravie a vychutnať si vystúpenia, ktoré Vás zdvihnú zo stoličky.