Na úvod

Venujeme sa prevažne jazdeckému výcviku detí a mládeže avšak vítaní sú aj starší záujemci o jazdenie na koni. Výcvik je vhodný pre začínajúcich i pokročilých jazdcov so záujmom o rekreačné a športové jazdenie. Jazdecké lekcie sú vedené individuálne alebo skupinovo podľa prianí a nárokov jazdca. Na jazdeckých hodinách sa jazdec naučí viesť svojho koňa, naučí sa jazdiarenské cviky. Jazdci sa naučia pracovať s koňom a zároveň používať svoje vlastné telo aby si užili príjemnú jazdu.

K dispozícií máme vonkajšiu trávnatú jazdiareň, kruhovku a krytú jazdeckú halu s pieskovým povrchom.  Jazdecké hodiny sú za priaznivého počasia spestrené vychádzkami v krásnom prírodnom prostredí.

Naším hlavným cieľom však nie je iba učiť  jazdiť na koňoch, učíme taktiež starostlivosť o koňa, budovanie si dobrého vzťahu k zvieratám a snažíme sa, aby si budovali kamarádske vzťahy s ďalšími členmi. 


Jazdecké lekcie pre najmenších


Pre najmenšie deti máme pripravenú jazdeckú školičku, vychádzky do prírody s vodičom a zoznamovanie s koníkmi a starostlivosťou o ne hravou a zábavnou formou. Deti sa postupne učia základom jazdy na koni na jazdiarni i vo voľnom teréne a správnym jazdeckým návykom. 

Umožnite Vášmu drobcovi získať zodpovednosť a starostlivosť o zvieratko, zlepšiť sústredenie a koncentráciu, vývoj fyzickej a psychickej kondície, a to všetko spojené s nezabudnuteľným zážitkom. 

Pre deti od 3 rokov.


Jazdecké lekcie pre začiatočníkov


Pred prvou hodinou sa záujemci o jazdenie zoznámia s koňmi a pravidlami bezpečnosti pri ošetrovaní a jazde na koni. Postupne potom prebieha nácvik správneho sedu a základných pomôcok k ovládaniu koňa. Súčasťou jazdeckých lekcií je tiež výuka jazdiarenských pravidiel, povelov a cvikov. Cieľom výcviku začínajúcich jazdcov je samotné vedenie koňa vo všetkých chodoch (krok, klus, cval), podľa záujmu príprava na hobby súťaže a zloženie skúšok základného výcviku jazdca. Samozrejmosťou sú i vychádzky do prírody, ktoré spestrujú dlhodobý výcvik.


Jazdecké lekcie pre pokročilých


Pokiaľ pokročilý jazdci neabsolvovali výuku začiatočníka u nás, sú počas prvej hodiny zoznámení s našimi koňmi a pravidlami bezpečnosti rovnako ako začiatočníci. Potom postúpia na stupeň doterajšieho výcviku. V ďalších lekciách postupujeme podľa konkrétneho priania, schopností a fyzickej zdatnosti jazdcov. 

Vieme zabezpečiť výcvik drezúrny tak i parkúrového jazdenia s profesionálnymi trénermi.


Vychádzky do prírody


Pre pokročilejších a skúsenejších jazdcov ponúkame vychádzky na našich koňoch po prekrásnej prírode Trenčianskych Mitíc. Sú tu rozľahlé lúky ako i krásne tajomné lesné cestičky na ktorých sa dá často vidieť lesná zver. 

Štandardná vychádzka trvá 1 hodinu, avšak po dohode sa dá aj na dlhšie.


Objednajte si naše služby

Chceli by ste sa len tak povoziť na koni alebo túžite po krásnej vychádzke v prírode so štvornohým spoločník, máte športové ambície alebo vaše detí snívajú o jazde na koníkovi?

Stačí ak vyplníte objednávkový formulár. Splníme všetko podľa našich možnosti a Vašich želaní.