Na úvod

Túži Vaše dieťa alebo vy jazdiť na koni? Uniknite od každodenného uponáhľaného života a prežite jedinečný kontakt človeka s nádherným zvieraťom.

Vybrať si môžete z ponuky našich siedmych koní a poníkov pripravených Vás sprevádzať bezpečne pri výcviku a tiež pri získavaní vzácnych zážitkov počas jazdeckých vychádzok. Každá jazdecká hodina je vedená profesionálnym trénerom s dlhoročnou praxou s cieľom zabezpečiť kvalitnú jazdeckú hodinu s najvyššou mierou bezpečnosti.

Vítaní sú u nás všetci od malých detí, začínajúcich aj pokročilých jazdcov aj tí ktorí sa túžia iba prejsť na konskom chrbte krásnou prírodou. Zaručujeme individuálny prístup ku každému jednému záujemcovi o jazdenie na koni. Na jazdeckých lekciách sa jazdec naučí viesť svojho koňa, pracovať s koňom a zároveň používať svoje vlastné telo aby si užili príjemnú jazdu. K dispozícií máme vonkajšiu trávnatú jazdiareň, kruhovku a krytú jazdeckú halu s pieskovým povrchom a geotextíliou. Takže jazdíme za každého počasia!

Naším hlavným cieľom však nie je iba učiť  jazdiť na koňoch, učíme taktiež starostlivosť o koňa a budovanie si dobrého vzťahu k zvieratám.


Jazdecké lekcie pre najmenších


Pre najmenšie deti máme pripravenú jazdeckú školičku, vychádzky do prírody s vodičom a zoznamovanie s koníkmi a starostlivosťou o ne hravou a zábavnou formou. Deti sa postupne učia základom jazdy na koni na jazdiarni i vo voľnom teréne a správnym jazdeckým návykom. 

Umožnite Vášmu drobcovi získať zodpovednosť a starostlivosť o zvieratko, zlepšiť sústredenie a koncentráciu, vývoj fyzickej a psychickej kondície, a to všetko spojené s nezabudnuteľným zážitkom. 

Pre deti od 3 rokov.

Cena:  20 Eur/hodina

(lekcia zahŕňa 15 min. vyčistenie koňa, nauzdenie, nasedlanie, 45 min. jazdenie pod vedením kvalifikovaného trénera)


Jazdecké lekcie pre začiatočníkov

Na začiatku prvej lekcie sa záujemci o jazdenie zoznámia s koňom a pravidlami bezpečnosti pri ošetrovaní a jazde na koni.  

Lekcie pre začiatočníkov prebiehajú najskôr na lonži a postupne sa lonž odstraňuje a jazdec jazdí sám. Jazdec sa učí správne sedieť, cítiť rytmus, vytvárať si cit pre rovnováhu a zároveň učíme jazdca efektívne používať pomôcky. Súčasťou jazdeckých lekcií je tiež výuka jazdiarenských pravidiel, povelov a cvikov. Cieľom výcviku začínajúcich jazdcov je samostatné vedenie koňa vo všetkých chodoch (krok, klus, cval), podľa záujmu príprava na hobby súťaže a zloženie skúšok základného výcviku jazdca. 

Samozrejmosťou je i starostlivosť o koňa pred i po jazdení, vrátane sedlania, uzdenia a popisu jednotlivých častí jazdeckej výstroje. To všetko prebieha vždy pod dohľadom inštruktora. 

Dlhodobý výcvik si za priaznivého počasia spestrujeme vychádzkou na koni do prírody.

Cena: 20 Eur/hodina

(lekcia zahŕňa 15 min. vyčistenie koňa, nauzdenie, nasedlanie, 45 min. jazdenie pod vedením kvalifikovaného trénera)


Jazdecké lekcie pre pokročilých

Pokiaľ pokročilý jazdci neabsolvovali výuku začiatočníka u nás, sú počas prvej hodiny zoznámení s našimi koňmi a pravidlami bezpečnosti rovnako ako začiatočníci. Potom postúpia na stupeň doterajšieho výcviku. Mali by byť schopní ovládať koňa v kroku, kluse i cvale na jazdiarni a zdokonalovať sa v drezúrnej práci, potom sa jazdec učí prekonávať kavalety či skoky. V ďalších lekciách postupujeme podľa konkrétneho priania, schopností a fyzickej zdatnosti jazdcov. 

Vieme zabezpečiť výcvik drezúrneho tak i parkúrového jazdenia s profesionálnymi trénermi.

Cena: 20 Eur/hodina

(lekcia zahŕňa 15 min. vyčistenie koňa, nauzdenie, nasedlanie, 45 min. jazdenie pod vedením kvalifikovaného trénera)


Jazdecký kurz

Jazdecký kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Zahŕňa 10 jazdeckých lekcií. Po absolvovaní jazdeckého kurzu by mali byť jazdci schopní samostatne ovládať koňa v kroku, kluse i cvale na jazdiarni. Je to však individuálne, veľa záleží na talente, fyzickej zdatnosti a doterajšieho stupňa jazdenia. Platí pravidlo opakovanie je matka múdrosti a čo najpravidelnejším jazdením môžte napredovať ďalej a stále sa zlepšovať.

Cena: 200 Eur/10 hodín

Jazdecký kurz treba zrealizovať do 3 mesiacov od zaplatenia. 


Vychádzky na koni do prírody


Pre pokročilejších a skúsenejších jazdcov ponúkame vychádzky na našich koňoch po prekrásnej prírode Trenčianskych Mitíc. Sú tu rozľahlé lúky ako i krásne tajomné lesné cestičky na ktorých sa dá často vidieť lesná zver. 

Pre začínajúcich jazdcov ponúkame relaxačné jazdy na koni do prírody. Celou cestou Vás bude sprevádzať inštruktor, ktorí bude mať pre Vašu bezpečnosť koníka pripnutého na lonži.

Štandardná vychádzka trvá 1 hodinu, avšak po dohode sa dá dohodnúť aj na dlhšej.

Cena: 25 Eur/hodina


Dôležité informácie

Koľko trvá jazdecká lekcia?

Jazdecká lekcia trvá 1 hodinu, z toho sa 15 minút venuje príprave koňa na jazdenie tz. privediete si koňa z výbehu, vyčistíte ho, nasedláte a nauzdíte a 45 minút si môže užiť ten najlepší pocit na konskom chrbte. To všetko za prítomnosti skúseného inštruktora.

Koľkí sa budeme na koni striedať?

Zaručujeme individuálny prístup ku každému jednému záujemcovi o jazdenie. Takže u nás platí pravidlo 1 inštruktor, 1 jazdec, 1 kôň, 1 jazdecká hodina. Kvôli komfortu jazdca a hlavne koníka nepreferujeme počas jazdeckej hodiny striedanie sa viacerých jazdcov.

Čo si obliecť na jazdenie?

Je dobré si obliecť pevné priliehavé, nešmykľavé oblečenie, topánky s hladkou podrážku (najlepšie bez šnúrok a zipsov) a priniesť si dobrú náladu :)

A čo bezpečnosť?

Pre Vašu bezpečnosť Vám zapožičiame jazdeckú prilbu a ochrannú vestu. Ak chcete chodiť intenzívne na jazdecké lekcie je lepšie mať túto výstroj svoju. Odporúčame taktiež jazdecké rukavice a jazdecké návleky tzv. minichapsy.

Musím si zaplatiť celý jazdecký kurz alebo stačí jedna lekcia?

Nieje nutné si objednať celý jazdecký kurz. Ponúkame aj jednorazové lekcie s inštruktorom, ktorý Vás naučí bezpečnosti a prvé základy správania sa pri koni, nachystáte si koníka na jazdenie tz. očistíte si ho, nasedláte a nauzdíte a nasleduje prvá lekcia v ktorej sa učí správne sedieť, cítiť rytmus, vytvárať si cit pre rovnováhu a zároveň učíme jazdca efektívne používať pomôcky. Následne si môžeme naplánovať jazdeckú lekciu na termín, ktorý Vám vyhoduje.

Ako sa objednať na jazdenie?

Ak máte záujem o jazdenie na koni je ideálne zavolať na telefónne číslo 0905 724 852.